Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Укр

Змішувачі

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою
Відображення:

Змішувач для води є складним сантехнічним приладом, що використовується для регулювання подачі та температурного режиму води. Без змішувача неможливо уявити жодну кухню чи ванну і від його якості залежить зручність системи водопостачання у квартирі чи будинку. Тим не менш, не всі знають, які моделі бувають, як вони влаштовані та який змішувач краще вибрати. І так, змішувальний лікнеп.

Матеріал змішувача. На що він впливає?
Навіть якщо ще невідомо, який саме змішувач потрібен і в якому приміщенні його буде встановлено, ви вже повинні орієнтуватися, з чого він буде виготовлений. Від матеріалу безпосередньо залежить довговічність, експлуатаційні характеристики, зовнішній вигляд і, звичайно ж, ціна змішувача.


Базовий пристрій змішувача та доступні типи змішувачів
Після вибору матеріалу необхідно визначитися із самою конструкцією змішувача. На ринку зараз представлені як прості моделі, що не змінювалися останні років 150, так і сучасніші аналоги з "розумними" функціями. Докладніше про кожен тип конструкції нижче.

Що таке одноважільний змішувач
Одноважільні змішувачі найпоширеніші на ринку, т.к. дозволяють одночасно контролювати і тиск і температуру води. У таких змішувачах встановлена ​​одна ручка, яка вільно обертається у двох площинах:

  • Вертикальна - як правило регулює тиск води;
  • Горизонтальна – здебільшого встановлює температуру.
  • При постійному потоці води зі стабільним температурним режимом одноважільний змішувач може запам'ятовувати напір і температуру і видавати струмінь з приблизно такими ж параметрами при наступному відкритті.

    Розрізняють одноважільні змішувачі двох типів: Одноважільний кульовий змішувач


Регулювання води відбувається за допомогою гладкої кулі, в якій просвердлені спеціальні отвори - коли отвори на кулі збігаються з водяним каналом, подається вода з цього каналу. Від ступеня збігу отворів залежить тиск потоку.

Це один із найбільш поширених, недорогих та надійних механізмів регулювання. Його єдиний мінус - через тертя гумових прокладок і кулі знижується плавність ходу, через що в кульовому змішувачі важіль ходить "ривками".

Одноважільний керамічний змішувач
У керамічних змішувачах замість кулі встановлюється спеціальний картридж, який містить кілька полірованих керамічних пластин, щільно прилеглих один до одного. У кожній пластині просвердлені отвори при збігу яких подається вода потрібної температури та напору.

Вони забезпечують плавний хід важеля, але при цьому менш надійні і можуть вийти з ладу при попаданні між пластинками твердих частинок і порушення герметичності, тому для керамічних змішувачів рекомендовано фільтр. До того ж, керамічний змішувач обійдеться дорожче, ніж кульовий.

 

Старий добрий двовентильний змішувач
Такий був встановлений у кожній радянській квартирі та добре знайомий міським жителям. Двовентильний (або кран-буксовий) змішувач має два крани з боків до кожного з яких підведена труба з водою (холодною або гарячою). Відповідно, за допомогою кранів можна регулювати тиск окремо гарячої та окремо холодної води, і таким чином змінювати тиск і температуру струменя. Розрізняють двовентильні змішувачі:

Оборотні — всередині шток із прокладкою, що перекриває водяний потік. Грубо кажучи - це гвинт, що вкручується і викручується з каналу, визначаючи натиск струменя. У таких змішувачах кран потрібно кілька разів повністю провернути для відкриття каналу;
Напівоборотні – всередині керамічна пластина з отворами, коли отвори збігаються з водним каналом змішувача – вода тече, при зміні положення зупиняється. Такі крани не можна повернути більше, ніж половину обороту.
В цілому, двовентильні змішувачі – це класична та перевірена часом конструкція. Вони надійні, недорогі, довговічні та легко ремонтуються, але не надто зручні у використанні.

Що таке змішувач з подвійним зливом
Це спеціальні кухонні змішувачі з підключенням до фільтру та водопроводу. Подібні моделі відрізняються тим, що, крім основного крана (і виливу), у них є другий. Цей другий вилив підключається до фільтра та подає вже відфільтровану воду в кран для раковини.

Така конструкція дозволяє отримувати технічну та придатну для пиття воду без використання сторонніх приладів, а також значно знижує навантаження на фільтр, який пропускає тільки частину від загальної маси води, що використовується.

Влаштування змішувача з термостатом
Основна особливість змішувача з термостатом – наявність статичного регулятора температури води та крана для регулювання напору. У такому змішувачі можна встановити необхідну температуру води і зафіксувати регулятор у певному положенні, керуючи тільки натиском. Просто фіксуємо потрібну температуру і система підтримуватиме воду в заданому температурному режимі.

Конструкція крім окремих регуляторів (в окремих випадках) включає також нагрівальний елемент, за рахунок якого підвищується вартість змішувача. Температурний регулятор може бути реалізований у вигляді вентилів чи кнопок залежно від моделі та цінового діапазону. Вкрай зручні (особливо крани для душу), але дуже недешеві.

Сучасний електронний змішувач
Взагалі, електронні змішувачі - це збірна назва, під ним розуміється будь-який змішувач, в якому використовуються електронні модулі (але не система подачі води). Цей тип змішувачів застосовується в сучасних комплектах сантехніки з ціновим сегментом вище середнього, до нього відносяться:

Змішувачі із безконтактною активацією подачі води (сенсорні);
Пристрої з термостатом та електронною системою встановлення температури та напору;
Моделі з кількома температурними режимами, що налаштовуються;
Рішення з підсвічуванням та звуковим супроводом.
Електронні змішувачі роблять експлуатацію сантехніки на порядок зручніше, проте коштують дорого, їх нормальна робота залежить від наявності електроживлення, а купити електрозмішувач для води не кожен може собі дозволити.

Монтаж змішувача: основні типи кріплення
Останнє, що потрібно враховувати при виборі змішувача тип кріплення. Від нього залежить, на яких сантехнічних приладах змішувач можна зафіксувати і як цей процес відбувається. Розрізняють 3 основні типи кріплення:

Настінні – змішувач у душ або ванну. Настінний змішувач підключається до системи водопроводу за допомогою патрубків, на які встановлюють прокладку, а потім і сам змішувач. Фіксація до стіни відбувається за допомогою гайок. Такі моделі найчастіше оснащені перемикачем із виливу на лійку.
Центральні (або поверхневі) - використовуються в основному на змішувачах для умивальників та мийок, рідше для ванн. Таке кріплення передбачає встановлення на вертикальну поверхню та подальшу фіксацію гвинтами або "шпилькою". Гайки при цьому вважаються більш надійними, хоча підходять не для всіх поверхонь і не такі зручні у використанні як шпильки.
Вбудовані - вбудовувані змішувачі встановлюються в дизайнерській сантехніці (ваннах, раковинах, душах), коли потрібно залишити зовнішню поверхню чистою. Під них заготовлені спеціальні ніші в конструкції сантехнічного приладу, або в спеціальних приставних шафах. Конкретний спосіб кріплення може відрізнятися залежно від виробника та моделі сантехнічного приладу.
Роботи зі встановлення краще довірити професійному сантехніку, щоб уникнути можливих протікань (у тому числі і прихованих) та псування меблів, настінних та підлогових покриттів. Втім, якщо досвід монтажних сантехнічних робіт вже є, можна спробувати встановити змішувач самостійно.

То який змішувач вибрати?
Отже, щоб вибрати якісний змішувач, необхідно:

Визначитись із ціновим діапазоном;
Вибрати відповідний матеріал конструкції;
Визначити функціональне призначення змішувача;
Підібрати відповідну цим критеріям модель та тип кріплення.

Вгору